вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий